Ogłoszenia parafialne

 

Kolekta w ostatnią niedzielę wyniosła (Bierzmowanie – £153.00; Sobota – £167.90; Sheffield – £197.10; Chesterfield – £77.25; Barnsley – £158.50) £753.75, w tym Gift Aid – £182.55. Druga zbiórka na działalność Fundacji Jana Pawła II wyniosła (Sobota – £0.00; Sheffield – £106.30; Chesterfield – £31.40; Barnsley – £105.71) £243.41. Serdeczne „Bóg zapłać!” Za każdą złożoną ofiarę. Kolekta w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 
Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 30 czerwca. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. Kolejne terminy nauk: 29 września i 29 grudnia.
 
W najbliższą sobotę, 2 czerwca, pierwszą sobotę miesiąca, Grupa Czcicieli MB Różańcowej tradycyjnie zaprasza po Mszy świętej na wspólną modlitwę.
 
Za tydzień, w niedzielę 3 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Ze względu na obecny harmonogram Mszy świętych procesja będzie wewnątrz kościoła. Rozpoczniemy nią Mszę świętą o godz. 11.00. Centralne obchody Uroczystości Bożego Ciała będą, jak co roku, w Laxton Hall. Szczegóły na plakacie.
 

Wesoły Dzień Dziecka będzie w sobotę, 16 czerwca w Laxton Hall. Zachęcam, by wybrać się tam z dziećmi. Gwarantowane niezapomniane wrażenia. Szczegóły na plakacie. Jak co roku, do pomocy w organizacji Dnia Dziecka potrzeba wielu wolontariuszy. Tradycyjnie nasi Parafianie licznie angażują się w tę pomoc. Bardzo proszę, by wszyscy, którzy pragną jechać w tym roku zgłosili się po Mszy świętej w zakrystii lub telefonicznie, a potem zarejestrowali przez stronę internetową Parafii. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 3 czerwca. UWAGA! Proszę nie rejestrować się przez Internet bez wcześniejszego zgłoszenia się do mnie.

Rząd Brytyjski wydał informator dotyczący statusu obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Dostępny jest on w języku polskim na naszej stronie internetowej w zakładce „download”.
 
 

Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.5. W „Gościu” polecam artykuł p.t.: „Opcja Benedykta” – dzisiaj ludzie wierzący stanęli przed dylematem, jak w antychrześcijańskim środowisku zachować wiarę, jak przetrwać i jak wypełnić Chrystusowy nakaz głoszenia Dobrej Nowiny.