Ogłoszenia parafialne

 

Kolekta w ostatnią Niedzielę (Msza sobotnia – £87.90; Sheffield – £189.81; Chesterfield – £95.18; Barnsley – £198.01) wyniosła razem – £570.90, w tym Gift Aid – £166.00. Serdeczne “Bóg zapłać!” za każdą złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 

W Środę Popielcową zapraszam na Mszę Świętą z obrzędem posypywania głów popiołem, która sprawowana będzie w Polskim Ośrodku Katolickim w Sheffield o godz. 19.00.

 

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach 24 lutego – 4 marca. Rekolekcje w tym roku wygłosi ks. dr Tomasz Jaklewicz, Zastępca Redaktora Naczelnego „Gościa Niedzielnego”. Plan Rekolekcji podany jest w Biuletynie.

 

Tegoroczny Kurs Wiedzy Religijnej odbędzie się w sobotę, 24 lutego w Laxton Hall. Temat: „Pastoralny Wymiar Sakramentu Bierzmowania”. Proszę, by osoby zainteresowane udziałem w Kursie zgłosiły się w zakrystii.

 

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 24 marca. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. Kolejne terminy nauk: 30 czerwca, 29 września i 29 grudnia.

 

Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.5. W tym numerze polecam artykuł p.t.: „Braveheart idzie na księdza” – Skąd nagły wzrost liczby powołań kapłańskich w kraju, w którym odsetek praktykujących katolików znajduje się głęboko poniżej poziomu morza? Od dna można się tylko odbić. I najwyraźniej to właśnie dzieje się w Kościele katolickim w Szkocji.