Ogłoszenia parafialne

 

  W ostatnią niedzielę kolekta (Sobota: £103.15; Sheffield: £223.67; Chesterfield: £103.40; Barnsley: £138.94) wyniosła razem: £569.16 w tym Gift Aid: £182.50. Serdeczne „Bóg zapłać!” za każdą złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, a po komunii zebrana zostanie druga ofiara, która, jak co roku w Dzień Papieski, przeznaczona będzie na działalność Fundacji św. Jana Pawła II „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

W sobotę, 13 października będzie miała miejsce coroczna pielgrzymka Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. W tym roku pielgrzymka będzie dziękczynieniem za dar św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki, który przez wiele lat był sekretarzem św. Jana Pawła II. Dojazd indywidualny; szczegóły na plakacie.

 

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 5 stycznia. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. Kolejne terminy nauk: 30 marca, 29 czerwca, 28 września, 28 grudnia 2019r.

 

Powoli zbliża się listopad, miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych i wraz z całym Kościołem otaczamy ich modlitwą. Kartki na Wypominki dostępne są przy wyjściu. Proszę na nich zaznaczyć, gdzie Wypominki mają być wygłoszone, w Sheffield, w Barnsley czy w Chesterfield. Wypominki można składać w zakrystii do niedzieli, 28 października włącznie.

 

Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.

 

Rząd Brytyjski wydał informator dotyczący statusu obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Dostępny jest on w języku polskim na naszej stronie internetowej w zakładce „download”.

 

Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.5. W tym numerze „Gościa” polecam artykuł okładkowy p.t.: „Męska Lina Ratunkowa” – modlitwa różańcowa bywa rozumiana i traktowana jako modlitwa kobieca. Tymczasem jest też niezwykle męską modlitwą. Przekonują o tym prawdziwi faceci. Faceci sukcesu, znani z mediów, którzy odmawiają różaniec codziennie. Do tego numeru dołączona jest płyta DVD z filmem p.t.: „Sprawa Chrystusa”.