Ogłoszenia parafialne
 
Kolekta w ostatnią niedzielę (Sobota: £97.61; Sheffield: £198.47; Chesterfield: £115.73; Barnsley: £149.17) wyniosła razem: £560.98 w tym Gift Aid: £136.10. „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę! Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 
W poniedziałek, 20 maja oraz w piątek, 24 maja nie będzie porannej Mszy świętej.
 
Coroczny Kurs Wiedzy Religijnej odbędzie się w piątek, 24 maja w Polskiej Parafii w Manchester (196 Lloyd Street North, M14 4QB). Rozpoczęcie o godz. 10.00. Kurs poprowadzi ks. Bp Andrzej Czaja, Ordynariusz Opolski, Przewodniczący Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski. Temat Kursu: Pogłębienie życia religijnego i rozeznanie darów Ducha Świętego.
 
Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 29 czerwca. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. Kolejne terminy nauk: 28 września, 28 grudnia 2019r.
 
Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.
 
Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.5. W tym numerze polecam artykuł p.t.: „Jesteśmy Jego kaprysem” – Po co Bogu człowiek? Miał za mało zmartwień? Musiał sobie zafundować kilka miliardów dodatkowych „problemów”? Nie musiał, ale chciał. Bóg może nie mieć znaczenia dla człowieka, ale człowiek ma wielkie znaczenie dla Boga.