Ogłoszenia parafialne
 

Kolekta w ostatnią niedzielę wyniosła (Sobota – £55.30; Sheffield – £224.37; Chesterfield – £80.08; Barnsley – £157.38) £517.13, w tym Gift Aid – £251.50. Druga zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne wyniosła (Sobota – £28.52; Sheffield – £113.43; Chesterfield – £39.06; Barnsley – £77.70) £258.71, w tym Gift Aid – £8.00. Serdeczne „Bóg zapłać!” za każdą złożoną ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 

Przypominam, że uległy zmianie godziny sprawowania Mszy świętych w dni powszednie. I tak w poniedziałki, wtorki i piątki Msza jest o godz. 19.30. W środy o godz. 8.00 rano. W czwartki Mszy świętej nie ma. Na razie Msze w dni powszednie są jeszcze w Ośrodku, ale w najbliższym czasie zostaną przeniesione do kościoła St. Charles w Sheffield. O terminie przeniesienia poinformuję w osobnym ogłoszeniu.

 

Różaniec za zmarłych zalecanych w Wypominkach będzie w Sheffield w niedziele 10, 17 i 24 listopada po Mszy świętej; w Chesterfield w niedzielę, 10 listopada po Mszy świętej i w Barnsley w niedzielę, 17 listopada po Mszy świętej.

 

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 28 grudnia. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. W przyszłym, 2020 roku, nauki będą w następujących terminach: 28 marca, 27 czerwca, 26 września, 19 grudnia.

 

Koło Przyjaciół Harcerstwa w Sheffield i Barnsley serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w Polskim Ośrodku Katolickim przy Ecclesall Road w Sheffield w sobotę, 30 listopada 2019 r. Początek zabawy o godz. 19.00. Do tańca przygrywać będzie DJ Seeb. Bilety w cenie £13.00 można kupić przy wyjściu z kościoła, w pubie Old Club przy Polskim Ośrodku Katolickim lub rezerwować u Ewy Misiek pod numerem telefonu: 07762 532 750. Zabawa tylko dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia), BEZ MOŻLIWOŚCI spożywania własnych posiłków i napojów (w tym alkoholowych) w trakcie zabawy. W cenę biletu wliczony jest gorący posiłek, dodatkowo w trakcie zabawy działać będzie płatna harcerska kawiarenka z pysznymi domowymi wypiekami i gorącymi napojami, a w barze będzie można zakupić zimne napoje oraz napoje alkoholowe. Podczas zabawy zorganizowana będzie także tradycyjna loteria. Dochód z zabawy, harcerskiej kawiarenki oraz loterii przeznaczony będzie na wsparcie polskich zuchów i harcerzy działających w Sheffield, Barnsley i okolicach.

 

Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.

 

Dostępne są nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży w cenie po £2. W tym numerze polecam artykuł p.t.: „Świętość – jedyna opcja” – „Jako w niebie, tak i na ziemi” modlimy się z woli Jezusa. W niebie są sami święci. A na ziemi?