Ogłoszenia parafialne
Kolekta w ostatnie niedziele wyniosła: 08.03 – (Sobota – £97.32; Sheffield – £132.51; Chesterfield – £82.76; Barnsley – £202.41) wyniosła razem – £609.00, w tym Gift Aid – £94.00. – TACA REMONTOWA WYNIOSŁA £677.40 . Składam serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej Parafii.

 

KORONAWIRUS – NA STRONIE PARAFIALNEJ SĄ DOSTĘPNE WSZYSTKIE WSKAZANIA EPISKOPATU ANGLII I WALII DOTYCZĄCE ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI I ZASAD POSTĘPOWANIA PODCZAS ZGROMADZEŃ LITURGICZNYCH. WIERNYCH PROSI SIĘ O ICH BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE!!!

 

PODZIĘKOWANIAChcę serdecznie podziękować wszystkim panom i paniom, oraz ich synom, naszej młodzieży, którzy odpowiedzieli na mój apel i prośbę o uprzątnięcie budynku Polskiego Ośrodka, które to prace pomogą w remoncie ośrodka. Wielkie Bóg zapłać dla nich.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
”RODZINA BOGIEM SILNA”

Nauki rekolekcyjne prowadzimy

w sobotę – 14 marca i niedzielę – 15 marca, oraz sobotę – 21 marca

i niedzielę – 22 marca. O terminie Spowiedzi Wielkanocnej poinformuje

w Najbliższym czasie.

Serdecznie zapraszam do zapisu na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela – NOWY TERMIN!!! – 04.X.-10.X.2020. Wszystkie informacje o pielgrzymce, cenie, zwiedzaniu, są w folderze do ściągnięcia ze strony parafialnej lub u ks. Proboszcza. W Związku z organizacją pielgrzymki w dniach 17-21 lutego w tygodniu nie będzie Mszy św.

Liturgiczna Służba Ołtarza – Chłopców i dziewczęta, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu podczas Mszy św., zapraszam do zapisów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Terminy zbiórek zostaną podane w najbliższym czasie.

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 28 marca 2020r. Od godz. 11.00 – 17.00. Nauki są jednodniowe, bez zgłaszania swojego udziału. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Kurs kończy się wdaniem zaświadczenia o ukończeniu Nauk Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby.

Settle Status – w związku z Brexitem wielu Polaków ma problem ze złożeniem wniosku. Kto chce uzyskać pomoc w tym zakresie powinien się zgłosić do Pani Tamary Gryszel-Fieldsend pracującej w Polskiej Szkole (9.00-9.30) oraz w Polskiej Bibliotece w Sheffield (wt, pt – 10.00-18.00; śr – 11.00 – 15.00). Za Pomoc w złożeniu wniosku jest dobrowolna kwota w formie ofiary.

DROGA KRZYŻOWA – W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po drodze krzyżowej Msza. Św. – PRZYPOMINAM BIERZMOWANYM O OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W DROGACH KRZYŻOWYCH I NABOŻEŃSTWACH GORZKICH ŻALI.

GORZKIE ŻALE – W Wielkim Poście odprawiamy również  Nabożeństwo Gorzkich Żali – w Naszej Parafii Gorzkie Żale odśpiewamy zawsze pół godziny przed mszą św. w Kościele St. Charles w Sheffield czyli o godz. 10.30. W trakcie Gorzkich Żali kazanie pasyjne a po nim Msza św. już bez kazania.

Gorzkie Żale to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pochodzi ono z początków XVIII w. – po raz pierwszy odprawiono je w 1707 r. Jego tekst zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Co ciekawe, struktura tego nabożeństwa opiera się na strukturze dawnej Jutrzni. Składają się z trzech części, rozpoczynają się Zachętą (lub Pobudką – analogia do współczesnego Wezwania) i wzbudzeniem intencji (czytanie). W każdej części znajduje się hymn i dwie pieśni (dziś w Jutrzni są dwa psalmy i pieśń ze Starego Testamentu).

Gorzkie Żale dzieli się na Zachętę i trzy części. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawia się jedną część:

Zachęta; Część I (I i IV Niedziela Wielkiego Postu); Część II (II i V Niedziela Wielkiego Postu); Część III (III Niedziela Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa)

Przypominam, że dzieci wraz z rodzicami mają obowiązek uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.!!!

NIEDZIELA ADORACYJNA – od marca każda 1 Niedziela miesiąca będzie adoracyjna. Nie będzie wtedy kazania, natomiast po ogłoszeniach będzie wystawiony Pan Jezus w Najśw. Sakramencie, krótkie rozważanie i Msza Św. Zakończy się błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Każdy Katolik w swoim rozwoju duchowym powinien mieć okazję do adoracji Jezusa Eucharystycznego więc takowa będzie.

Kierownicy i opiekunowie wszystkich
grup
działających i zaangażowanych w jakikolwiek sposób w życie naszej Parafii proszeni są o kontakt z Ks. Proboszczem w celu omówienia dalszej współpracy.

Ze względu na porządkowanie stanu finansów Parafii proszę uprzejmie, aby ofiary za intencje Mszy św. składane były bezpośrednio przy zamawianiu intencji, aby możliwe było comiesięczne rozliczenie.

TACA REMONTOWA – PO PRZEDSTAWIONYM W ZESZŁYM TYG. RAPORCIE O STANIE PARAFII I OŚRODKA – DRUGA TACA Z DRUGIEJ NIEDZIELI KAŻDEGO MIESIĄCA JEST PRZEZNACZONA NA REMONT OGRZEWANIA I DACHU W OŚRODKU!!!
 

Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2. W tym numerze polecamy:

„CZY KOMUNIA JEST NA RĘKĘ” – o tym, co decyduje o godności przyjmowania Jezusa w Komunii Św.;

„BÓG W CZASACH ZARAZY” – o tym, jak dziś działa Bóg;

„MŁODOŚĆ W OBJĘCIACH SMARTFONA” – o uzależnieniu młodego pokolenia od technologii;

„DZIECI, PIENIĄDZE I WARTOŚCI” – o tym, co decyduje, że Polacy mają dzieci.

 
WIZYTA KOLĘDOWA ZE WZGLĘDU NA ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM ZOSTAJE ODŁOŻONA NA CZAS PO ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH!!!
 
Grupa Mężczyzn Świętego Józefa rozpoczyna swoje spotkania formacyjne – w każdy 2 wt miesiąca. Zapraszamy do włączania się w szeregi MSJ mężczyzn, którzy pragną pogłębiać swoja wiarę i formować swoje życie w świetle Ewangelii.
 
!!!Wszystkie Polskie Parafie w Wielkiej Brytanii są parafiami personalnymi. Do parafii należymy przez zapisanie się, a nie przez zamieszkiwanie na danym terenie. Wszystkim przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii.!!!
 

W związku z wprowadzeniem ustawy o ochronie danych osobowych Kancelaria nie może przechowywać żadnych informacji o Parafianach bez ich zgody. Dlatego konieczne jest wprowadzenie nowych formularzy zapisu do Parafii, które zawierają taką zgodę. Nowy formularz dostępny jest z tyłu kościoła oraz na naszej stronie internetowej w zakładce „Download”. Bardzo proszę, by wszyscy, nawet Ci, którzy już zapisali się do Parafii dawno, wypełnili nowy formularz i oddali w zakrystii. Proszę zwrócić uwagę na dwa fakty: formularz dotyczy wyłącznie jednej osoby (jeśli w domu są np. trzy osoby, to konieczne jest wypełnienie trzech formularzy) i konieczny jest podpis osoby zapisującej się.