Ogłoszenia parafialne
 

Kolekta w Nowy Rok wyniosła £56.00 w tym Gift Aid £5. Kolekta w ostatnią niedzielę wyniosła (Sobota – £93.05; Sheffield – £109.02; Chesterfield – £95.13; Barnsley – £200.49) £497.69, w tym Gift Aid – £210.20. „Bóg zapłać!” za każdą złożoną ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 

W poniedziałek będę w Polsce, dlatego w tym dniu nie będzie Mszy świętej.

 

Kolęda w tym roku będzie w Chesterfield i Barnsley (kody pocztowe zaczynające się od S40 do S75) i rozpoczęła się w poniedziałek, 6 stycznia. Zgłoszenia kolędowe dostępne są z tyłu kościoła i na stronie internetowej w zakładce „Download”. Wypełnione proszę składać w zakrystii do niedzieli, 19 stycznia włącznie.

 

W związku z wprowadzeniem ustawy o ochronie danych osobowych Kancelaria nie może przechowywać żadnych informacji o Parafianach bez ich zgody. Dlatego konieczne jest wprowadzenie nowych formularzy zapisu do Parafii, które zawierają taką zgodę. Nowy formularz dostępny jest z tyłu kościoła oraz na naszej stronie internetowej w zakładce „Download”. Bardzo proszę, by wszyscy, nawet Ci, którzy już zapisali się do Parafii dawno, wypełnili nowy formularz i oddali w zakrystii. Proszę zwrócić uwagę na dwa fakty: formularz dotyczy wyłącznie jednej osoby (jeśli w domu są np. trzy osoby, to konieczne jest wypełnienie trzech formularzy) i konieczny jest podpis osoby zapisującej się.

 

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 28 grudnia. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. W przyszłym, 2020 roku, nauki będą w następujących terminach: 28 marca, 27 czerwca, 26 września, 19 grudnia.

 

Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.

 

Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2. W tym wydaniu polecam artykuły: „Grill w piątek? No to klops…” – Czy Kościół rezygnujący w piątki z jedzenia mięsa jedynie psuje ludziom zabawę? Jak mają pościć wegetarianie? I dlaczego trzysta lat temu bobry były rybami? ORAZ „Czy istnieje przeznaczenie?” – Tylko Bóg zna przyszłość, a nie wróżki, które umiejętnie żerują na ludzkiej naiwności. Kto biernie czeka na to, co „musi się stać”, doczeka się w końcu tego, co stać się nie powinno.