Ogłoszenia parafialne
 
Wysokość kolekty z ostatniej niedzieli będzie podana za tydzień. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę! Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, a po komunii zebrana zostanie druga ofiara z okazji Uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła, czyli tzw.: świętopietrze.
 
W najbliższy wtorek, 25 czerwca będę nieobecny, dlatego w tym dniu nie będzie Mszy świętej.
 
Rozpoczęły się zapisy na przygotowanie do I Komunii i Bierzmowania. Przypominam, że do Komunii mogą przystąpić dzieci, które w dniu jej przyjęcia mają ukończony 8 rok życia. Do Bierzmowania mogą przystąpić ci, którzy w dniu przyjęcia tego Sakramentu mają ukończony 13 rok życia. Zapisać można się w zakrystii po Mszach świętych do niedzieli, 1 września włącznie. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych będzie w Ośrodku w sobotę, 7 września o godz. 10.00. Spotkanie informacyjne dla kandydatów do Bierzmowania będzie w Ośrodku w sobotę, 14 września o godz. 10.00. Komunia będzie w niedzielę, 3 maja 2020 r. o godz. 11.00. Bierzmowanie będzie w sobotę, 9 lub 16 maja 2020.
 
Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 29 czerwca. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. Kolejne terminy nauk: 28 września, 28 grudnia 2019r.
 
Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.
 
Dostępne są również nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży. Oba w cenie po £1.5. W „Gościu” polecam artykuł p.t.: „Niekochane ojcostwo” – o kryzysie ojcostwa we współczesnym świecie. Relacja ojca z dzieckiem wywiera ogromny wpływ na całe jego późniejsze życie. Tatusiowie jednak usprawiedliwiają się, że nie mają czasu dla dzieci. Bzdura, każdy ma czas na to, co kocha.