Ogłoszenia parafialne
 

Kolekta w ostatnią niedzielę wyniosła (Sobota – £115.20; Sheffield – £145.60; Chesterfield – £108.35; Barnsley – £163.88) £533.03, w tym Gift Aid – £130.75. Serdeczne „Bóg zapłać!” Za każdą złożoną ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 

Przypominam, że uległy zmianie godziny sprawowania Mszy świętych w dni powszednie. I tak w poniedziałki, wtorki i piątki Msza jest o godz. 19.30. W środy o godz. 8.00 rano. W czwartki Mszy świętej nie ma. Na razie Msze w dni powszednie są jeszcze w Ośrodku, ale w najbliższym czasie zostaną przeniesione do kościoła St. Charles w Sheffield. O terminie przeniesienia poinformuję w osobnym ogłoszeniu.

 

Powoli zbliża się listopad, miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych i wraz z całym Kościołem otaczamy ich modlitwą. Kartki na Wypominki dostępne są przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej. Proszę na nich zaznaczyć, gdzie Wypominki mają być wygłoszone, w Sheffield, w Barnsley czy w Chesterfield. Ponadto w każdy pierwszy piątek miesiąca sprawowana będzie Msza Święta za zmarłych zalecanych w listopadowych wypominkach. Wypominki można składać w zakrystii do niedzieli, 27 października włącznie.

 

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 28 grudnia. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. W przyszłym, 2020 roku, nauki będą w następujących terminach: 28 marca, 27 czerwca, 26 września, 19 grudnia.

 

Polska Parafia w Doncaster organizuje dwie pielgrzymki. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.

 

Dostępne jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.5. W tym numerze polecam artykuł p.t.: „Logika wiary” – „Z cieni i obrazów do prawdy” – te słowa kazał wyryć na swoim nagrobku. Dobrze oddają one jego duchową podróż. Kanonizacja wielkiego angielskiego konwertyty, św. kard. Johna Henry’ego Newmana, zwraca uwagę na fundamentalne znaczenie prawdy w religii. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 27 października będzie specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” z wkładką poświęconą historii Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, która obchodzi Jubileusz 125-lecia swego istnienia.