Ogłoszenia parafialne
 

Kolekta w ostatnią niedzielę wyniosła (Sobota – £64.40; Sheffield – £137.93; Chesterfield – £118.27; Barnsley – £181.59) £502.19, w tym Gift Aid – £155.50. Serdeczne „Bóg zapłać!” za każdą złożoną ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, a po komunii, jak co roku w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zebrana zostanie ofiara, przeznaczona na działalność Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii.

 

Przypominam, że uległy zmianie godziny sprawowania Mszy świętych w dni powszednie. I tak w poniedziałki, wtorki i piątki Msza jest o godz. 19.30. W środy o godz. 8.00 rano. W czwartki Mszy świętej nie ma. Na razie Msze w dni powszednie są jeszcze w Ośrodku, ale w najbliższym czasie zostaną przeniesione do kościoła St. Charles w Sheffield. O terminie przeniesienia poinformuję w osobnym ogłoszeniu.

 

Różaniec za zmarłych zalecanych w Wypominkach będzie jeszcze w Sheffield w niedzielę 24 listopada po Mszy świętej.

 

Nauki Przedmałżeńskie połączone z Poradnią Życia Rodzinnego odbędą się w naszej Parafii [w Ośrodku 518-520 Ecclesall Road, Sheffield S11 8PY] w sobotę, 28 grudnia. Początek o godz. 11.00, zakończenie o godz. 17.00. Nauki są jednodniowe. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swojego udziału ani dostarczać jakichkolwiek dokumentów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy, także ci, którzy nie są członkami wspólnoty parafialnej w Sheffield. Uczestnicy Kursu na zakończenie otrzymują potwierdzenie udziału w Naukach Przedmałżeńskich. Koszt – £25 od osoby. W przyszłym, 2020 roku, nauki będą w następujących terminach: 28 marca, 27 czerwca, 26 września, 19 grudnia.

 

Koło Przyjaciół Harcerstwa w Sheffield i Barnsley serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w Polskim Ośrodku Katolickim przy Ecclesall Road w Sheffield w sobotę, 30 listopada 2019 r. Początek zabawy o godz. 19.00. Do tańca przygrywać będzie DJ Seeb. Bilety w cenie £13.00 można kupić przy wyjściu z kościoła, w pubie Old Club przy Polskim Ośrodku Katolickim lub rezerwować u Ewy Misiek pod numerem telefonu: 07762 532 750. Zabawa tylko dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia), BEZ MOŻLIWOŚCI spożywania własnych posiłków i napojów (w tym alkoholowych) w trakcie zabawy. W cenę biletu wliczony jest gorący posiłek, dodatkowo w trakcie zabawy działać będzie płatna harcerska kawiarenka z pysznymi domowymi wypiekami i gorącymi napojami, a w barze będzie można zakupić zimne napoje oraz napoje alkoholowe. Podczas zabawy zorganizowana będzie także tradycyjna loteria. Dochód z zabawy, harcerskiej kawiarenki oraz loterii przeznaczony będzie na wsparcie polskich zuchów i harcerzy działających w Sheffield, Barnsley i okolicach.

 

Przy naszej Parafii działa wiele wspólnot, zarówno modlitewno-formacyjnych jak i tych, które posługują. Jest Odnowa w Duchu Świętym, Róże Różańcowe, Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej, Mężczyźni św. Józefa, Ministranci, Zespół wokalno-muzyczny „Meritum”, Zespół Liturgiczny Dorosłych. Może ktoś chciałby bardziej bezpośrednio włączyć się w życie liturgiczne Parafii, może poszukuje pogłębionej formacji duchowej. Wszystkie takie osoby serdecznie zapraszam, by dołączyły do którejś ze wspólnot i ubogaciły ją swoją obecnością. O szczegóły proszę pytać w zakrystii.

 

Dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £2. W tym numerze polecam artykuł p.t.: „Nędzne usługi Planned Parenthood” – O organizacji dostającej pół miliarda dolarów rocznie i inspiracji dla pracowników przychodni aborcyjnych mówi Abby Johnson, autorka książki p.t.: „Nieplanowane”, w której opowiedziała swoją historię. Na podstawie książki nakręcono bijący obecnie rekordy oglądalności film pod tym samym tytułem. Abby Johnson urodziła się w 1980 roku. Z wykształcenia jest psychologiem. Przez 12 lat pracowała w Planned Parenthood, organizacji będącej właścicielem przychodni aborcyjnych w całych Stanach Zjednoczonych. Doszła do posady dyrektorki przychodni w mieście Bryan. Jak sama mówi, jest współodpowiedzialna za przeprowadzenie 22 tysięcy aborcji. Sama także się jej dwukrotnie poddała, zanim po raz pierwszy urodziła. Choć nie ma wykształcenia medycznego, podczas jednaj z aborcji we wrześniu 2009 roku poproszono ją o pomoc w gabinecie zabiegowym. Abby zobaczyła wtedy po raz pierwszy na żywo na ekranie USG jak reaguje i broni się przed śmiercią abortowane dziecko. Widok okazał się dla niej wstrząsem. Po kilku dniach zrezygnowała z pracy w Planned Parenthood. Dziś jest mocno zaangażowaną działaczką antyaborcyjną. Z mężem Dougiem Abby doczekała się niedawno siódmego dziecka. W młodości należała do Baptystów, a Doug był Luteraninem. W 2012 roku oboje przeszli na katolicyzm.